Obvod s nejvyššími stěnami. Od Křížového hřebene jej na jihu odděluje Vysoké sedlo mezi Bezzubou a Posvíceneckou. Většina lezeckých cílů je soustředěna do jižních roklí a svahů Zdoňovského oblouku, část věží a masivů je rozestavena v jeho příkrých severních srázech.
Nejvýhodnější přístup z Dolního Adršpachu: z rozcestí turistických cest před Hotelem Skalní město půjdete po žlutě značené turistické cestě kolem parkoviště na okraj lesa (0,5 km) a dále doleva až na rozcestí turistických cest (1,1 km). Odtud doprava po zeleně značené stezce do jejího výrazného levého zákrutu (1,5 km). Půjdete-li 20 metrů doprava, dostanete se do Vysokého sedla a pěšinou kolem Borové do Centrální rokle, případně dále do Medvědích koutů a Žluté výspy. Pokud neodbočíte z cesty u Vysokého sedla, dovede vás zelená značka až pod schody na začátek Křížové cesty (1,7 km). Odtud vede doleva pohodlná pěšina, kterou můžete obejít v dlouhém traverzu celý Zdoňovský oblouk až k Žluté výspě. Zelená turistická značka stoupá po schodech a žebřících na vyhlídku s křížem z roku 1857. Těsně před vyhlídkou odbočuje doprava neznačená pěšina vedoucí přes náhorní plošinu s nejvyšším bodem Křížového vrchu (667 m.n.m.) do Medvědích koutů a Žluté výspy.
zdroj: Horolezecký průvodce Křížový vrch, P. Lisák
felsgebiet: U Křížové cesty, Štítové věže, Centrální rokle, Medvědí výspa, Žlutá výspa, Nad Zdoňovem
Wann Klettern erlaubt ist: Klettern mit Einschränkung
Das Portal ist nicht nur für die Leute entstanden, sie sich über die Besonderheiten des Sandsteinkletterns in der Umgebung von Police informieren möchten, sondern auch für diejenigen, die sich an den relevanten Informationen über die Routen und Lokalitäten beteiligen möchten. Weitere Informationen über das Projekt.
copyright©2024 PISKARI.CZ
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis v rámci projektu (registrační číslo: CZ.3.22/3.3.02/12.03472)
„Piskari.cz: propagace tradičního pískovcového lezení v Polické pánvi a Górach Stolowych“.